Počet položek: 0 0,- CZK

Montáž stropních podhledů

Jak na montáž plastových stropních podhledů? Zvládnete to sami!

Uvažujete o stropních podhledech, ale nechcete si strop ničit lepidlem? Pak vás potěšíme, protože montáž plastových stropních podhledů je mnohem jednodušší než u podhledů polystyrénových. Plastové kazety se totiž nelepí a jejich montáž hravě zvládne jedna osoba. Podhledy se pouze pomocí speciálního kladívka přibíjí na jednoduchý dřevěný rošt, který se zhotovuje z 2 cm silných a 3,5-4 cm širokých latí. Ty přišroubujeme na strop po 50 cm.

Není strop jako strop 

U stropu z hurdisek nebo betonu použijeme 8 mm hmoždinky. Na strop z prken, palachu nebo omítnutého rákosu pak lať přichytíme rovnou, pomocí delších vrutů. Nezapomeňme latě vyrovnat. Využít můžeme podložky, špalíčky nebo třeba odstřižky sololitu a vše kontrolujeme vodováhou. 

Jednoduché zateplení/odhlučnění

Pokud je daný prostor třeba zateplit nebo odhlučnit, je možné prostor mezi latěmi vyplnit minerální vatou nebo polystyrenem. Obě varianty jsou vhodné. Ani v tomto případě není nutné polystyren lepit, pouze si nařežeme kusy, které přesně sedí mezi latě. Poté už můžeme přejít k samotným podhledům.

Připevnění podhledů

Na takto připravený laťkový rošt nejprve přibijeme zhruba po 15 cm krajní plastové lišty, do kterých se podhledy následně zasouvají. K tomu používáme speciální kladívko, které je rovněž k dostání na našem e-shopu. První řadu podhledů umístíme tzv. do provázku, kvůli zachování přesnosti. Ze strany, která se zasune do ukončovací plastové lišty odstřihneme zámky - ty slouží k přibíjení podhledů, což ovšem na této straně není třeba. 

 

Poslední kazetu je třeba zkrátit podle rozměru místnosti a to jemnou pilkou, nůžkami na plech, úhlovou bruskou nebo obyčejnými velkými nůžkami. Jsou-li všechny platové pohledy přibité na svém místě, je čas zašroubovat do rohů mezi kazety plastové ozdobné knoflíky. Je třeba si předvrtat 2 mm otvory a knoflíky zatím našroubovat jen částečně. Než je dotáhneme, umístíme mezi ně spárovací lišty, které nám skryjí spoje mezi jednotlivými podhledy. A pak už jen knoflíky utáhneme. 

Údržba

Narozdíl od všech jiných materiálů, které se k výrobě podhledů používají, naše plastové kazety se udržují opravdu snadno. Stačí použít jakýkoliv běžný saponát a vodu a kazety jednoduše otřít hadříkem nebo houbičkou. 

 

Video k montáži zde.

Veškeré informace k produktům naleznete na  www.strakastavoplast.cz

 

Potřebujete poradit ? Montáž stropních podhledů

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace